letní dovolená Itálie

Dovolená v Itálii = nepřeberné množství turistických cílů a celá řada možností - letní dovolená v Itálii na horách, dovolená u italských jezer, poznávací dovolená v Itálii nebo dovolená u moře v Itálii. Zkrátka potřeby či představy pro strávení dokonalé dovolené jsou pro každého jiné. Rodiny s dětmi upřednostní zázemí pro děti, ubytování v blízkosti pláže, ubytování s bazénem, skupiny bydlení pohromadě, skupiny mladých noční život a ruch, páry romantickou dovolenou, sportovně založení nějaký ten adrenalin či kombinaci poznávacího zájezdu a relaxace u moře. Můžeme Vás ujistit, že dovolená v Itálii uspokojí potřeby každého z Vás, neboť nabízí prosluněné, písečné pláže, pozvolný vstup do moře, atrakce na pláži, noční život, bohatou nabídku turistických cílů (Benátky, Řím, Florencie, Pisa, Neapol, poutní místa), turistiku, cykloturistiku, vodní sporty..a to vše je doplněno bohatou nabídkou ubytování, ať už se jedná o ubytování na pláži, ubytování u moře, ubytování v apartmánu, ubytování v hotelu, ubytování v campu či ubytování ve vnitrozemí a samozřejmě také italská tradice, italský temperament a výborná kuchyně Vás jistě "dostanou". V případě, že máte již jasno a hledáte konkrétní destinaci, tak nabídku našich zájezdů a last minute zájezdy Itálie najdete zde.

Případně si níže můžete udělat představu o destinaci, která by pro Vás byla nejvhodnější.

V žebříčku popularity našich klientů vede hlavně ubytování severní Itálie, která je snadno dostupná a nabízí veškeré zázemí pro rodinnou dovolenou. K nejnavštěvovanějším střediskům severní Itálie patří Bibione, Rosolina Mare, Caorle, Lido di Jesolo, Lignano. Z hlediska ceny je asi nejzajímavější ubytování v Rosolina Mare, která na žebříčku oblíbenosti stále více stoupá. Rosolina Mare nabízí pěkné, čisté pláže, zázemí pro rodiny s dětmi a hlavně cenově výhodné ubytování Itálie. Jako rodinné středisko bychom určitě zmínili také Caorle s přilehlými letovisky jako je Porto Santa Margherita, Duna Verde, Lido Altanea, které jednoznačně vedou hlavně u rodin s dětmi. V nabídce jsou vilaggia s bazénem, zázemím pro děti, rezidence a apartmánové domy v bezprostřední blízkosti pláže nebo s možností kyvadlové dopravy na pláž, kterou poskytují odlehlejší villaggia Caorle.  

Z oblasti střední Itálie bychom zmínili výše položené letovisko Rimini, které je spolu s okolními letovisky jako je Riccione, Bellaria, Cattolica, Cesenatico.. hojně navštěvované převážně mladými, ale také rodinami s dětmi. Rimini a okolní letoviska nabízí opravdu nepřeberné množství zábavy a to jak pro děti, tak i pro mladé, takže v letních měsících je opravdu náročné sehnat volné ubytování v Rimini. Oblast totiž nabízí kromě pozvolného vstupu, ubytování na pláži nebo ubytování v blízkosti pláže řadu atrakcí mezi něž patří jedny z nejvyhlášenějších velkých zábavních italských parků jako například Fiabilandia (pohádkový svět pro nejmenší), Italia in Miniatura (zábavní park se zmenšenými kulturními a přírodními pamětihodnostmi Itálie), Mirabilandia (největší italský lunapark pro malé i velké u Ravenny), Le Navi (naučný park věnovaný mořím v Cattolice), Aquafan (obří vodní park v Riccione), Acquabell (vodní park v Bellarii) a tři delfinaria (Rimini, Riccione, Cattolica) a také řada turistický cílů San Marino, Ravenna, Pesaro, Urbino, Cesenatico ...).

Cenově výhodné ubytování s polohou přímo na pláži nebo v její blízkosti můžeme nabídnout v Pesaru. Ubytování v Pesaru to je ubytování za zajímavé ceny, ubytování pro děti do 12 let zdarma či jiné lákavé slevy.

Oblíbená ze střední Itálie je také níže položená, okouzlující Palmová riviéra, jejímž srdcem je letovisko San Benedetto del Tronto. Palmová riviéra získala své jméno díky bohatému porostu palem v blízkosti pobřežní promenády, který je pro tuto oblast tak typický. Kromě výše zmíněného letoviska San Benedetto nabízíme ubytování také v letovisku Alba Adriatica, ubytování ve Villa Rosa, ubytování v Cupra Marittima, ubytování v Grottamare, ubytování v Martinsicuro, které jsou oproti „hlavnímu městu Palmové riviéry“ o něco dostupnější. Ubytování na Palmové riviéře to je ubytování v rezidencích, ubytování v apartmánech, ubytování ve vilaggiích, které jsou situovány na pláži nebo v blízkosti pobřežní promenády, takže campy a villaggia na Palmové riviéře jsou oblíbené obzvláště u rodin s dětmi, neboť pozvolný vstup do moře, teplé moře, pěkné prostředí a vhodné zázemí jsou opravdu velkým lákadlem této destinace. Oblast ovšem není vhodná pouze pro letní rodinnou dovolenou, ale díky nočnímu životu, diskotékám, barům a dalším atrakcím se stala také hlavním cílem pro mladé hledající ruch a zábavu.

V jižní Itálii nabízíme převážně ubytování na Garganu, ale také ubytování v Kalábrii či případně také ubytování na Sicílii. Z „druhé strany“ Itálie nabízíme také neodolatelné ubytování v Toskánsku, které je sice cenově dražší, ale v případně včasné rezervace se dá sehnat i levné ubytování v Toskánsku. V Toskánsku nenabízíme pouze ubytování u moře, ale nabízíme také ubytování ve vnitrozemí, které láká k probádání- vinice, cyklostezky, turistické trasy či historicky významné cíly nelze opomenout. Velkým lákadlem je také Ligurská riviéra nebo oblast Cinque Terre.

V posledních letech se těší velké oblibě také ubytování u Lago di Garda, které nabízí rozmanité ubytování od severu k jihu nebo od západu k východu aneb aktivní sever nebo „dovolenkovější“ jih. Pozadu nezůstávají ani další jezera Itálie nebo přímo prestižní horská střediska již tolik oblíbená u milovníků lyžařských dovolených.