lyžařské zájezdy Itálie

Vážení klienti,

dovolte nám, abychom Vám představili nabídku výhodných lyžařských zájezdů do Itálie 2013/2014 a pokusili se Vám doporučit nejvhodnější lyžařskou oblast Itálie. V naší nabídce naleznete rodinná střediska, lyžařská střediska pro náročné lyžaře, lyžování na ledovci, ubytování za výhodné ceny, ubytování se skipasem, ubytování pro náročné, luxusní ubytování, ubytování v chaletech, možnost heliski, snowparky a možnosti volného terénu.. to vše a nejen to nejdete v naší bohaté nabídce pro nastávající sezonu zima 2014.

Nejdříve je však důležité zvolit vhodnou destinaci a proto nám dovolte, abychom Vás seznámili s nejznámějšími a nejoblíbenějšími středisky Itálie, případně můžete rovnou přejít na nabídku lyžařské zájezdy 2013/2014 a last minute Itálie zde.

Největší oblastí a to nejen Itálie, ale také Evropy je lyžařská oblast Dolomiti Superski, do které patří tyto lyžařské areály: Valle Isarco, Val di Fiemme/ Obereggen, Kronplatz, Alta Pusteria, Cortina d´ Ampezzo, Civetta, Tre Valli, San Martino di Castrozza / Passo Role. V samotném středu Dolomiti Superski leží proslulý lyžařský okruh Sella Ronda, která propojuje další známá lyžařská střediska: Val Gardena/ Alpe di Siusi, Alta Badia, Arabba/ Marmolada, Val di Fassa e Carezza.

Celá oblast je samozřejmě doplněna nejmodernějšími přepravními zařízeními a také důmyslným zasněžovacím systémem. Celkově je zde k dispozici na 1 171 km sjezdovek s možností čerpání různých druhů skipasů (skipasy celoplošné nebo skipasy lokální, případně skipasy kombinované). Lyžařskou nabídku pak doplňuje ubytování za výhodné ceny dle polohy ubytovací kapacity aneb lyžování v Dolomiti Superski výhodně a levně nebo můžete vybírat z dražších variant ubytování na sjezdovce či u lanovky, ubytování v hotelech nebo apartmánech.

Lyžařský okruh Sella Ronda umožňuje lyžování na 250 sjezdovkách s celkovým počtem skoro 400 km sjezdovek a 170 přepravními zařízeními a je asi největším lákadlem pro všechny lyžaře. Ekonomicky nejdostupnější ubytování je z lyžařského areálu Val di Fassa, kde je nástup na Sella Rondu z Canazei (Belvedere) nebo obce Campitello (Col Rodella). Ubytování v Canazei nebo ubytování v Campitellu není zrovna nejlevnější záležitostí, takže pokud Vám nevadí dojezd skibusem a hledáte spíše ubytování na „Sella Rondě levně“, tak můžeme doporučit okolní obce a ubytování v Alba di Canazei, ubytování ve Fontanazzu, ubytování v Campestrinu, ubytování v Pozza di Fasa, ubytování v Penii…

Lyžařská oblast Arabba / Marmolada a Alta Badia jsou na Sella Rondu napojeny beze zbytku. U střediska Arabba/ Marmolada bychom se měli na chvíli zastavit a vyzdvihnout lyžování na ledovci Marmolada, kde se nacházejí sjezdovky střední a vyšší náročnosti, které by měly uspokojit každého náročnějšího lyžaře a také severní orientace řady svahů a tudíž dobrá kvalita sněhu až do jara je jeho další výhodou.

Nejlepší lyžařské středisko Itálie (ohodnoceno dokonce jako nejlepší lyžařské středisko světa) Val Gardena je na Sella Rondu napojeno téměř beze zbytku. Může se pochlubit nejmodernějšími, pohodlnými a rychlými přepravními zařízeními včetně první podzemní dráhy v Dolomitech.  Nevýhodou je opravdu vyšší cenová hladina, která je důsledkem světové prestiže střediska a samozřejmě také nabízené kvality.

Z lyžařské oblasti Dolomiti Superski bychom měli zmínit i sousední středisko střediska Val di Fassa a to lyžařské středisko Val di Fiemme, které se opět stalo nejnavštěvovanějším střediskem Itálie v zimní sezoně 2012/2013, což asi hovoří za vše. Nachází se zde lyžařské terény všech náročností a to se = lyžařská dovolená s dětmi či lyžování ve Val di Fiemme pro náročné lyžaře. Středisko disponuje nejmodernějším přepravním zařízením a to v celoevropském měřítku a neustále se dále ještě zdokonaluje. Velkou výhodou je také sousedství s lyžařským areálem Val di Fassa a tudíž možnost využít ubytování ve Val di Fiemme s kombinovaným skipassem Dolomiti Superski.

Další velkou lyžařskou oblastí je Skirama Dolomiti, která zahrnuje 8 lyžařských středisek jako je: Marilleva/ Folgarida, Madonna di Campiglio/ Pinzolo, Tonale/ Ponte di Legno, Pejo, Paganella, Monte Bondone, Folgaria/ Lavarone. Jako první bychom chtěli zmínit lyžařské středisko Marilleva/ Folgarida, kde nabízíme ubytování za výhodné ceny a to přímo na sjezdovce nebo ubytování u lanovky. Velkou výhodou lyžařského střediska Marilleva/ Folgarida je jeho propojenost s prestižním lyžařským střediskem Madonna di Campiglio, které bylo loni propojeno s Pinzolem. Marilleva/ Folgarida chystá pro lyžařskou sezonu 2013/2014 jednotný skipas SKIAREA pro celou tuto oblast (levněšjí varianta Super Skiramy) a to znamená 140 km různorodých, kvalitně upravovaných sjezdovek, orientovaných jak na jih, tak i na sever, doplněných kvalitním a důmyslným zasněžovacím systém. Ubytování v Marillevě nebo ubytování ve Folgaridě je skvělou kombinací lyžování v Madonna di Campiglio levně společně s možností ubytování na sjezdovce.

Dalším neméně oblíbeným střediskem je Tonale/ Ponte di Legno s bohatou nabídkou jak lyžařského, tak i polyžařského vyžití, kde největším lákadlem je lyžování na dalším ledovci Itálie – lyžování na ledovci Presena, který zajišťuje lyžování až do pozdního jara.

Rodinné středisko Paganella je velice oblíbené lyžařské středisko rodin s dětmi aneb zažijte lyžařskou rodinnou dovolenou s Vašimi dětmi v Andalu. Ubytování v Andalu nabízí možnost sportovního a kulturního vyžití včetně možnosti navštívit městský, relaxační a vodní svět AcquaIN, který byl nedávno dokončen, a to za zvýhodněný poplatek v rámci Winter Card. Další výhodou je také minimální vzdálenost z brennerské dálnice a také dynamický rozvoj tohoto střediska.

Folgaria, také toto středisko patří mezi další italská rodinná střediska, kde najdete ubytování za výhodné ceny aneb rodinná dovolená v Itálii a zvýhodněné dětské skipasy. Za zmínku stojí také rozvoj tohoto střediska.

Opomenout nesmíme ani lyžařské středisko Pejo, které je dobrým výchozím bodem pro poznávání dalších lyžařských středisek za výhodné ceny nebo Monte Bondone, které se díky svým cenám dostalo do podvědomí mnoha nejen českých lyžařů. Také toto středisko je velmi oblíbené u rodin s dětmi, které chtějí podniknout lyžařskou dovolenou za výhodné ceny.

Další rozsáhlou oblastí je lyžařská oblast Alta Valtellina, která je tvořena středisky jako jsou Bormio/ San Colombano, Livigno a Santa Caterina. Asi nejznámější středisko této oblasti je pro mnoho českých lyžařů Livigno s bezcelní zónou s možností nákupů, které nabízí široké sjezdovky, vysoce nadstandardní přepravní zařízení, dostatek volného terénu, kvalitní podmínky pro snowboarding a to vše je doplněné slunečným počasím včetně abnormálně bohaté sněhové nadílky aneb lyžování s nákupy za výhodné ceny. Nevýhodou je vyšší cenová relace, kterou může kompenzovat ubytování v oblasti Trepalle (lyžařský areál Mottolino), kde nabízíme ubytování v Livignu za výhodné ceny.

Lyžařská oblast Bormio, to je vysoká nadmořská výška (do 3 012 m), každoroční pořadatel sjezdu mužů v rámci světového poháru a také hostitel MS ve sjezdovém lyžování a nejen to, Bormio láká také svým historickým centrem a možností relaxace po náročném lyžařském dni. Bormio nabízí městské lázně s plaveckým bazénem, soustavou vnitřních a venkovních termálních bazénů s atrakcemi i pro děti, saunou, párou, masážemi, které tak mohou příjemně zakončit náročný sportovní den aneb lyžování s relaxací.

Dalším oblíbeným střediskem je také poslední zmíněné lyžařské středisko Santa Caterina. Jedná se o středisko se sportovním charakterem a i zde dochází k jeho modernizaci- nové „vajíčko“ a moderní čtyřsedačková lanovka, fantastické podmínky v jarních měsících, řada volného i extrémního lyžování, široká nabídka skialpinistických tras, romantické centrum městečka, ubytování v blízkosti sjezdovek za příznivé ceny a opět hit lyžařské sezony 2012/2013. Doufejme, že Santa Caterina si svůj titul uhájí a stane se hitem také lyžařské sezony 2013 / 2014.

Lyžařská sezona 2013 / 2014 může nabídnout také další střediska, která nejsou možná tak známá, ale brzy se jistě dostanou do podvědomí dalších lyžařů. Jsou to lyžařská střediska: Aprica, Madesimo, Chiesa Valmalenco, Montecampione, Foppolo / Carona / San Simone, Cervinia / Zermatt, Monterosa Ski, Via Lattea / Sestriére, Solda / Trafoi nebo Val Cenales. Zejména Aprica, Madesimo, Chiesa Valmalenco, Monte Campione a Foppolo = lyžařská dovolená se skipasem za výhodné ceny.

Cervinia / Zermatt to je 356 km vzájemně propojených sjezdových tratí aneb Itálie pro zdatné lyžaře, milovníky adrenalinu, ale také Itálie pro rodiny s dětmi. Zkrátka se jedná o velice kompaktní středisko, kde bychom neměli opomenout zmínit velkou část volného terénu, skiparagliding nebo heliski, které jen dále doplňují již tak bohatou nabídku lyžařských zájezdů 2014. Velkou výhodou, kterých má toto středisko hned několik, je větší nadmořská výška a tím také garance sněhu do pozdních jarních měsíců a pak také výhodné ubytování s možností lyžování v lyžařském středisku Zermatt.

A jako poslední bychom chtěli zmínit oblast Via Lattea/ Sestriere, která nabízí 400 km vzájemně dokonale propojených sjezdových tratí aneb pro Itálii zcela ojedinělá nabídka, které může konkurovat snad jen Cervinia / Zermatt a v centrální části Dolomit Sella Rondou propojená střediska Val di Fassa e Carezza, Arabba / Marmolada, Val Gardena / Alpe di Siusi a Alta Badia.

Lyžařský kolotoč Via Lattea (Mléčná dráha) tvořený 7 vzájemně a dokonce i „přeshraničně“ propojenými oblastmi Sestriėre, Sansicario, Sauze d’Oulx, Cesana, Claviėre, lanovkou nedávno připojeným Pragelatem a francouzským Montgenevrem. Oblast obsahuje sjezdovky všech typů náročnosti v ideálním poměru, pro snowboardisty 3 nové snowparky, široké možnosti volného terénu, heliskiing se dvěma heliporty v Sestriėre a Pragelatu a samozřejmě každodenní upravovanost sjezdovek, systém umělého zasněžování a nespočet lyžařských škol a školek i začátečnických svahů.

Doufáme, že si z naší bohaté nabídky lyžařských zájezdů vyberete.

V případě, že by jste měli zájem o zaslání nabídky na Vaši zimní dovolenou, tak nám pouze napište Vaše požadavky a rádi Vám pošleme konkrétní nabídky. Na Vaši návštěvu se budeme těšit!

Kolektiv cestovní kanceláře SKY TOURS